25 Mayıs 2009 Pazartesi

uyku öncesi


"ırmağın karşı kıyısı, karşıda bulunduğuna gore, asla bu taraftaki kıyı değil; cektiğim acıların tek nedeni de bu" nerede okumuştum diyorum kendi kendime,nerede ve niye şimdi aklımda,kendim umursamıyor beni,belli ki uykuda.müzik çalarım aynı şarkıyı milyar keredir çeviriyor,hep soruyorum yanıtı yok;where do you go to my lovely,When you're alone in your bed,i know tell me the thoughts that surround you,i want to look inside your head.karmaşık bir şuursuzluk hali,sonra 43.sayfaya geri dönüyorum ,biri cevapları biliyor olmalı ama kapını kendin seçmelisin.güzel rüyalar görüyorum uyurken,konuşmaya doyamadığım ama ağzımı açmadığım rüyalar.kedi karnımda mırıldıyor,tırnakları karnımı çiziyor,sevsen bile sevilirken acıyacaksın ve bundan hoşlanacaksın diye düşünüyorum.uyku geldi tuttu elimi,beyaz çarşafların arasında bir leke gibi bedenim .kendimi uyku düşlerken buldum,düşlerimden alamazsın ya seni,korktum.


iki yastıklı uyku ,sana koştum.
y.

3 yorum:

koyusiyah dedi ki...

"kendimi uyku düşlerken buldum,düşlerimden alamazsın ya seni,korktum."

yoruma gerek bırakmıyor...

M... dedi ki...

ulaşılmaz bazı şeylere. Onları o kadar üzerinde konuşulası yapan bu ulaşılmazlıktır aslında. Dokunabildiklerinden çok dokunmaya çalıştıkların önem kazanmıştır hep.

y. dedi ki...

belki de aşk böyle bişeydir,yada abartıp aşk yalnızlık halidir demek lazım,uyumadan önce onu düşünüyor muyum ,evet,öyleyse bence o arada yaşadığım yalnızlık hissi aşktır.