10 Mart 2010 Çarşamba

çocukluğun soğuk geceleriöl... devamını görürüm düşüncesi izliyor beni. gece gündüz kendimi öldürmeyi düşünüyorum. bunun belli bir nedeni yok.yaşansa da olur, yaşanmasa da. bir kaygı yalnız. beni, kendimi öldürmeye iten bir kaygı. karanlık bir gecenin geç vaktinde kalkıyorum. herkes her geceki uykusunu uyuyor. ev soğuk. çok sessiz davranmaya özen gösteriyorum.günlerdir biriktirdiğim ilaçları avuç avuç yutuyorum. kusmamak için üstüne reçelli ekmek yiyiyorum.genç bir kızım. ölü gövdemin güzel görünmesi için gün boyu hazırlık yapıyorum. sanki güzel bir ölü gövdeyle öç almak istediğim insanlar var. karşı çıkmak istediğim evler,koltuklar,halılar,müzikler,öğretmenler var. karşı çıkmak istediğim kurallar var. bir haykırış! küçük dünyanız sizin olsun. bir haykırış! sessizce yatağa dönüyorum. ölümü ve yokluğu üzerine uzun süre düşünmeye zaman kalmıyor. şimdi gözümün önündeki görüntüler renkli kırları andırıyor. korkacak birşey yok. kırlarda koşuyorum. sanki bir deniz kentinde yaşamıyorum. hep kırlar. esintiyle birlikte eğilen otlar arasında bir başımayım.
birazdan ölüm gelip beni alacak."...
t.ö

3 yorum:

iris dedi ki...

ne kadar karanlık olsa da, ben çok severim, "çocukluğun soğuk geceleri"ni de, "yaşamın ucuna yolculuk"u da...
benim karanlığıma rehber olmuştu, bazı cümleleri, paragrafları..

Maria Puder dedi ki...

tezer özlu nam-ı diğer melankoli kraliçesi. ölümü en iştah acan tariflerini yapan kraliçe... ruhuma dokunan bir bölüm... teşekkürler hatırlattığınız için...

y. dedi ki...

hayatımı etkileyen ve beni doğursaydı keşke dediğim kadınlardan, yüreği öylesine yalın ve bana çok yakın,sevenlerine de selam olsun.