27 Ekim 2010 Çarşamba

solo la luna sospecha la verdad"ateş çarkları gibi yanan gözleriyle kharon tüm ruhları burada biraraya toplar ve tereddüt edenlere küreğiyle vurur."

5 yorum:

Kırmızı Adam dedi ki...

Hmm, mitologia de grécia...

Ya niye vuruyor ki ama, vurmasın. Ruhlar ona vuruyor mu? İşine baksın o, artık kayığı mı var, teknesi yatı felan mı nesi varsa!

y. dedi ki...

çünkü işi bu... khron eğer ölüler usule uygun bir biçimde gömülmüşlerse ve dilerinin altında geçiş parası olan obolosları varsa onları ölüler krallığına getiren kayıkçı. ama bunlara sahip değilseniz khoronun kayığına binmeniz mümkün değil ve sonsuza kadar dışlanarak yeraltı ırmaklarının kıyısında kalmaya mahkumsunuz.

Kırmızı Adam dedi ki...

Yahu tamam ben şaka etmiştim. :) Hani ağır bir yazı ve ürkütücü bir resim var ya, o bakımdan. Alsın parasını neyini karışmam; o da ekmeğinde, işinde gücünde bir adamcağız demek ki...

Kayıkçı işte, nefis meslek. Şarapçıdır da şimdi o, kayığı varsa.

Gölge dedi ki...

Kaldık yeraltı ırmaklarının kıyısında, ne gömdüler bizi doğru dürüst ne de koydular dilimizin altına obolos. Almadı bizi Khron dedi "Dedi daha vakti değil"

y. dedi ki...

.kırmızı adam, bence de nefis hem işin şarap kısmı aklıma gelmemişti bile :)

.bu ismi yadırgıyorum, başka biri gibi oldun böyle :) biliyormusun obolosum yok benim taş koydum dilimin altına - mış gibi yapıyorum, üstelik sevmem kafamda kürek izi.